Jaki żel pod prysznic wybrać na lato?

Lato to specyficzny czas. Szczególnie tegoroczne – gdy upały nie dają nam spokoju i… meczą naszą skórę oraz wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Można jednak próbować sobie z nimi poradzić. W jaki sposób? Wybierając odpowiedni żel pod prysznic!

Mówi się, że żele pod prysznic, utrzymując się na skórze przez długie godziny, mogą pozytywnie wpłynąć nie tylko na kondycję skóry, ale również na nasze samopoczucie. Latem jednak należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach podczas wybierania odpowiedniego dla nas żelu pod prysznic.

Lato jest okresem trudnym dla naszej skóry i całego organizmu. Wysokie temperatury mogą wpływać na nas wycieńczająco, natomiast silne promienie słoneczne osłabiają powłokę naszej skóry i narażają ją na wysuszenie.

Stosując dobry żel pod prysznic, możemy temu zaradzić!

Nawilżenie i odżywienie skóry

Staraj się wybierać tylko takie żele pod prysznic, które posiadają funkcje nawilżające oraz odżywiające. Tego właśnie będzie potrzebowała nasza skóra w zderzeniu z falami gorąca i ostrym słońcem. Bardzo dobrym wyborem w tym przypadku są żele połączone z olejkiem – gwarantują obecność nawilżających składników. Poza tym – masaże olejkami w tym trudnym dla skóry czasie na pewno będą kojące i dodadzą jej witalności.

Zapach jest bardzo istotny!

kobieta pod wodospademNie zapominajmy, że zapach naszego żelu również jest istotny. Kiedy wybieramy słodkie i typowo „zimowe” zapachy (a więc jabłko z cynamonem, ciasteczkowy czy czekoladowy), będzie nas mdliło podczas każdego prysznica i również po nim – jeśli aromat żelu jest na tyle mocny, by utrzymać się kilka godzin na skórze.

Latem znacznie lepszym pomysłem będzie stawianie na zapachy cytrusowe, orzeźwiające, świeże i takie, które będą pobudzały nas do działania. Idealny będzie tu każdy cytrus, zapachy sportowe oraz te, które gwarantują uczucie typu „ice”, a więc lekkiego zmrożenia, które na pewno pomoże nam przetrwać trudny, wakacyjny okres.