Po czym można poznać wiek kobiety?

dwie kobiety leżące na trawie

My – kobiety – zawsze chciałybyśmy wyglądać i czuć się młodo. Nasze ciało jednak żyje w rytmie zegara biologicznego i musimy liczyć się z niespodziankami, jakie przyszykowała dla nas Matka Natura. W dzisiejszym artykule przedstawimy elementy ciała, po których najbardziej można ocenić wiek kobiety.

Jak zwykło się mawiać: „kobiet nie pyta się o wiek”. Powiedzenie to jest prawdziwe i odnosi się do zasad kultury osobistej, według których na co dzień żyjemy. Jednak nasze ciało, a zwłaszcza kilka jego części może w skuteczny sposób dać odpowiedź na temat naszej metryki.

W dzisiejszym artykule opowiemy o tych częściach i podpowiemy, jakich trików używać, by wyglądać młodo jak najdłużej.

Dłonie

Dłonie to pierwszy element naszego ciała, który może zdradzić nasz wiek. Im jesteśmy starsze, tym nasze dłonie są bardziej pomarszczone, chude, nierzadko kościste i żylaste. Dodatkowo starsze osoby mają często na dłoniach plamy, które wychodzą z wiekiem. Ich dłonie są blade i utraciły swój dawny blask, jędrność oraz miękkość. Dobrym sposobem jest albo używanie dobrych masek do dłoni, które odżywią, ujędrnią i nawilżą naszą skórę, a dodatkową ją naciągną. Niektóre kobiety ponadto noszą rękawiczki.

Szyja

Oznak starości z szyi bardzo trudno jest się pozbyć. Jest ona widoczna niemalże na pierwszy rzut oka. Skóra na szyi z biegiem czasu wiotczeje, odsłaniając grdykę oraz inne elementy jej budowy. Przez upływ lat skóra na naszej szyi może stawać się coraz bardziej obwisła. Nie poleca się robienia operacji plastycznych na szyi, ponieważ są zbyt ryzykowne. Można ewentualnie próbować ratować jędrność skóry szyi poprzez stosowanie kremów dostosowanych do naszego wieku.

Włosy

Nie da się ukryć, że to właśnie włosy najbardziej pokazują nasz wiek, jeśli nic z nimi nie robimy. Siwizna to już symboliczna oznaka starości na całym świecie. Dodatkowo włosy stają się bardziej łamliwe i wrażliwe, wypadają, przerzedzają się. Na szczęście z włosami możemy zrobić znacznie więcej niż z dłońmi czy szyją. Włosy możemy pofarbować, poddać kuracji czy stosować specjalne odżywki. Niektóre panie decydują się również na peruki.