Wybierz rzęsy w kępkach, a nie pożałujesz!

W kwestii przedłużania i zagęszczania rzęs ostatnio wiele się mówi w świecie kosmetycznym. Rozstrzyganie pomiędzy korzystniejszymi metodami czy rodzajami rzęs trwa w najlepsze. Dużym faworytem tych sporów okazują się być rzęsy w kępkach, które stanowią idealne optimum pomiędzy rzęsami pojedynczymi, a tymi na paskach. W jaki sposób?

Kiedy decydujemy się na zabieg przedłużania oraz zagęszczania rzęs, będziemy musiały stanąć przed ważnym wyborem – zdecydować się na rzęsy pojedyncze i podstawową metodę 1:1, paski i doklejanie całościowe czy może kępki i budowanie ciekawej stylizacji? Nasza stylistka na pewno pomoże nam w podjęciu decyzji, ale warto już teraz wiedzieć, dlaczego wybór kępek może być najbardziej opłacalny.

 

Kępki stanowią równowagę między paskami a pojedynczymi włoskami

Często narzeka się na pojedyncze rzęsy, że ich aplikacja trwa długo, jest męcząca i żmudna. Z drugiej strony mamy jeszcze paski, które dokleja się znacznie szybciej, ale efekt jest ustalony z góry i raczej nie podlega metamorfozom. Jak pogodzić oba te bieguny?

Okazuje się, że wystarczy postawić na kępki, które z jednej strony aplikuje się szybciej niż rzęsy pojedyncze (bo występują w „bukiecikach” po kilka naraz), a z drugiej dają się swobodnie modelować – ze względu na długość, gęstość oraz typ wywinięcia.

Jeśli więc chciałybyśmy uzyskać naturalny i układany przez kosmetyczkę efekt, a przy tym spędzić mniej czasu na łóżku kosmetycznym – powinnyśmy wybrać właśnie kępki.

 

A jak kępki – to które?

Kiedy już zdecydujemy się na zabieg z użyciem rzęs w kępkach, musimy pamiętać, że przecież istnieją dwa główne ich rodzaje. Mamy zarówno kępki z węzełkiem jak i bez niego. Kiedy wybrać które?

    • KĘPKI Z WĘZEŁKIEM – będą idealną opcją dla początkujących stylistek lub też wtedy, gdy same chcemy sobie je dokleić. Węzełek bowiem stanowi dodatkową powierzchnię dla kleju i łatwiej będzie trafić nim w miejsce doklejenia. Z drugiej jednak strony węzełek ten może być widoczny przy bliższym spojrzeniu na nasza linię rzęs, a wówczas naturalny efekt nie będzie w pełni zachowany.
    • KĘPKI BEZ WĘZEŁKA – okażą się świetną opcją dla bardziej wprawionych stylistek, które mają na swoim koncie już wiele aplikacji przy użyciu tego typu rzęs. Kosmetyczki te nie mają już problemów z dyskretnym nakładaniem kleju. Zabieg przy użyciu kępek bez węzełków może przynieść nam naprawdę naturalny efekt!

 


Sprawdź ofertę rzęs kępek od Amazing Lashes: https://www.amazinglashes.pl/rzesy-kepki